Ana sayfa » Editörün Seçtikleri » YouTube Adsense Hesabı Açma ve Kanalı Bağlama
Editörün Seçtikleri YouTube YouTube Bilgi Youtube Kanal Rehberi

YouTube Adsense Hesabı Açma ve Kanalı Bağlama

youtube-adsense-acma

Merhaba değerli okurum. Youtube Kanal Rehberi 5. Dersimizde sana youtube kanalın için adsense hesabı açmayı ve youtube kanalını adsense hesabına bağlayarak para kazanmayı anlatacağım. Daha önce site işleriyle ilgilenen varsa Google Adsense den kabul görmenin ne kadar zor olduğunu bilir. Fakat youtube için böyle değil. Hemen Açıp para kazanmaya biran  önce başlayabiliyorsunuz. Şimdi adım adım ilerleyerek Adsense hesabınızı nasıl açacağınızı anlatayım.

Adsense Hesabı Açma

İlk önce Youtube kanalımıza girip, bir önceki dersten nasıl yapıldığını biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız buraya tıklayarak bir önceki derse gidebilirsiniz. Neyse, kanala girerek içerik oluşturucu stüdyomuza gidiyoruz.

youtube adsense hesabı açmak

-Resimde gördüğünüz gibi para kazanma durumu uygun, etkinleştir diye bir seçenek geliyor. Para kazanmak için önce Etkinleştir‘e tıklayarak sözleşmeleri kabul etmemiz gerekiyor.

youtube hesabını adsense bağlama

-Etkinleştire tıkladıktan sonra karşımıza gelecek olan sayfa yukarıda gördüğünüz sayfa. Bu sayfada kırmızı kareyle işaretlediğim alandaki Hesabımı Etkinleştir e tıklayın.

 

adsense hesabı açma

-Daha sonra yukarıdaki resimdeki gibi, tüm kutucuklara tik koyup Kabul Ediyorum‘a tıklayın.

 

youtube adsense hesabı açma

-Gördüğünüz gibi artık para kazanma durumuna Etkin diyor. Sırada youtube kanalımızı doğrulamak ve adsense hesabı bağlamak kalıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi kanalımızı doğrulayalım.

youtube kanalını doğrulama

-Kanalımızı doğrulamaya tıklayıp telefon numaramızı girelim ve telefon numaramızla birlikte kanalımızı doğrulayalım.

-Kanalımızı doğruladıktan sonra Kanal Sekmesinin altındaki para kazanma sekmesine tıklıyoruz. Orda bulunan adsense seçeneğinden adsensens oluşturuyoruz. Burdan sonrası gayet basit tıkladığımız yerde çıkan herşeyi dolduruyoruz. Adres, ülke, telefon vs. bizden ne istiyorsa hepsini düzgün bir şekilde dolduruyoruz ve hesabımızı açıyoruz. Artık Youtube için adsense hesabımız açık ve direk olarak youtube kanalımıza bağlı oluyor. Bu seviyeden sonra kanalımıza yüklediğimiz videolar telif hakkı içermediği sürece para kazanmasını açarak para kazanabilir.

Daha sonra kazandığımız para 100 Dolar sınırını geçince yine adsense hesabımız üzerinden çekebiliriz.

İnşallah bu yazı işinize yaramıştır ve inşallah derslerimden memnun kalıyorsundur. Çünkü okurum olarak benim için değerlisin. Benimle iletişim kurmaktan sakın çekinme. Bak yukarıda sosyal medya hesaplarım ve aşşğıda yorum kutusu var. Hadi çekinme bana birşeyler söyle. Ayrıca Youtube kanalıma abone olmayıda unutma 🙂

YOUTUBE KANALIMI ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLA

Ali Aktaş Youtuber

 

Facebook Yorum