Ana sayfa » YouTube » Youtube Kapak Fotoğrafı Yapma (RESİMLİ)
YouTube YouTube Bilgi Youtube Kanal Rehberi

Youtube Kapak Fotoğrafı Yapma (RESİMLİ)

Youtube kanalı nasıl açılır? yazımızda youtube kanalınızı kurmuştuk. Şimdi de youtube kanalınızı birazcıl güzelleştirmek için Youtube Kanalınızı biraz güzelleştirelim. Şimdi siz değerli okurlarıma yotube kapak fotoğrafını nasıl oluşturacağınızı adım adım anlatacağım.

Öncelikle size bie siteden bahsetmek istiyorum. Ben bugüne kadar birçok görsel tasarım işimi bu siteyi kullanarak çözdüm. İstediğiniz her türden görsel içeriği tasarlayabilirsiniz. Sitemizin ismi Canva siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Fakat kanal kapak fotoğrafı oluşturmak birazcık uğraştırabiliyor. Yani kanal fotoğrafı için hazır bir ayar olmadığından kendiniz oranları ayarlamaya çalışıp yapabilirsiniz.

Şimdi size Photoshop kullanarak yapmayı anlatacağım. Photoshop programı bildiğiniz üzere paralı bir program ama internetten crackli hallerini çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Şimdi Photoshop’un olduğunu veya indirdiğinizi varsıyorum ve konuyu anlatmaya başlıyorum. Öncelikle Buraya Tıklayarak çıkan dosyayı indirin ve üzerine tıklayarak açın. Bu dosya kapak fotoğrafı için hazır bir tema.

Youtube kanal fotoğrafı yapma

İndirdiğiniz şeye tıkladıktan sonra karşınıza buna benzer bir ekran gelecek. Bu ekranda mavi çizgiler görüyorsunuz. Yatay olan iki çizgi arasında kalacak şekilde her türlü tasarımı kafanıza göre yapabilirsiniz. İnternetten PNG resimler bularak süsleyebilir veya yazılarla daha güzel hale getirebilirsiniz. SAFE AREA yazan bölgenin içinde kalacak şekilde yapmak daha iyidir. Fotoyu kanala koyduğunuzda daha güzel duracaktır.

Photoshop bilmiyorsanız nasıl kullanacağınız hakkında bir fikriniz yoksa veya nasıl daha güzel bir tasarım elde ederim diyorsanız YouTubeda birçok kanalda Photoshop dersleri bulunmaktadır. Bende kanal fotoğrafımı yaparken Afgan Rasulov diye bir arkadaşımızın videolarından faydalanmıştım. Onun YouTube Kanalına buraya tıklayarak gidebilir ve Photoshop derslerine bir göz atabilirsiniz.

Youtube kapak fotosu yapma

Neyse okurlarım sizi daha fazla yormadan konuyu çözüme kavuşturayım. Dediğim gibi Mavi çizgilerin çinde kalacak şekilde tasarımımızı yapıyoruz. Yukarıdaki fotoya bakarak kafanızdan birşeyler canlandırabilirsiniz. Bu benim kapak fotorafımı yaptığım dosya. Gördüğünüz gibi mavi çizgilerin iç kısımlarına tasarımımı yaptım ve bu PNG şeklinde kaydettim. Tüm bu tasarımıda Afgan Rasulov’un videolarından ilham alarak yaptım.

Verdiğim bilgiler inşallah işinize yarar ve sizde güzel bir Youtube kapak fotoğrafı yapabilirsiniz. Eğer sorularınız varsa  yorum kısmından veya sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Yorum