Ana sayfa » Editörün Seçtikleri » Youtubeda Ücretsiz Eğitim Veren 5 Kanal
Editörün Seçtikleri YouTube YouTube Bilgi

Youtubeda Ücretsiz Eğitim Veren 5 Kanal

Youtube, insanlar üzerindeki etkisini gün geçtikçe arttırmakta ve insanların hayatına biraz daha fazla dokunmakta. Hatta öyle bir duruma geldi ki, bir şeyler öğrenmek istediğimizde eğitim kanallarına, eğlenmek istediğimizde eğlence kanallarına, birşey satın almak istediğimizde ise inceleme kanallarına giriyoruz. Yani youtube da yok yok! Peki milyonlarca kanal arasında işimize yarayacak güzel kanalları nasıl bulacağız? Bu konuda sizin için kanalları kategorilerine göre ayırmaya karar verdik. Bu yazımızda ise youtube da eğitim veren en güzel kanalları inceleyeceğiz.

Youtube’un Eğitmenleri

Onlar youtube da kendini eğitime adamış kişiler. Tabi para kazanıyorlar ama çok abartılacak seviyelerde değil. Güzel olan yanı sizler için tamamen ücretsiz. Grafik tasarımdan üniversite hazırlığa, ingilizceden almancaya, yazılımdan donanıma, her alanda eğitim veren onlarca kanal var.

1-Afgan Rasulov

 

Kendisi youtube da en başarılı eğitim kanallarından birine sahip. Şuan kendi ismiyle kullandığı youtube kanalında 140.000 abone ve 10 milyon izlenmeye sahip. Youtube da eğitim verdiği alanlar, Photoshop, Lightroom, İllüstratör, grafik tasarım ve bilgisayarla ilgili onlarca ders veriyor. Eski adının PC Derslerim olmasından da ne tür dersler verdiğini çıkara biliriz. Gerçekten kaliteli sunumuyla takip edilesi bi kanal. Kanala buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- Tonguc Akademi

 

Tonguç Akademi, 1 Milyon aboneye sahip bir eğitim kanalı. TEOG derslerinden YGS-LYS derslerine kadar birçok dersi bulacağınız Tonguç Akademiye youtube daki dersane desek yalan olmaz. Sizde derslerde zorluk çektiğiniz zaman ders videolarını izleyerek işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Tonguç Akademi’nin youtube kanalına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3-Hocalara Geldik

 

Hocalara geldik kanalıda aynı Tonguç Akademi gibi derslerin anlatıldığı bir youtube kanalı ve gayet güzel bir başarı elde etmiş durumda. Bu kanalında sizlere birşey katacağına inandığımiçin buraya ekliyorum. Hocalara Geldik youtube kanalına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4-İngilizce Dersleri

 

İngilizce dersleri konusunda belirli bir kanal seçmek yerine kullanabileceğiniz birkaç kanalı listelemek istedim. İngilizce öğrenirken ve öğretirken herkesin tarzı farklı olduğu için kanallara bakıp sizler için hangisi uygunsa, hangisinden daha güzel anlıyorsanız o kanalı seçebilirsiniz. Seçebileceğiniz kanallardan birkaç tanesi İngilizce Konu Anlatımı, My English Classes Online ve TRT Okul kanalalrında güzel ingilize eğitim verilmekte.

5- Yazılım Dersleri

Youtube dan herşey gibi yazılım derslerinide çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yazılım dersleri alabileceğiniz iki youtube kanalı önerim, Yazılım Bilimi ve Yazılım Hocası kanalları. Bu kanalları takip ederek İstediğiniz yazılım dillerini öğrenebilirsiniz.

Youtube büyük bir mecra ve bu mecrayı olabildiğince yararımıza kullanmak bizim elimizde. Elimizin altında bu kadar ücretsiz kaynak varken bunları değerlendirmeliyiz. Eğer bizde eğitimlerimizde youtube a yönelirsek kanallar arasında rekabet artacak ve ortaya daha kaliteli işler çıkmaya başlayacaktır. Ama ne kadar kaliteli şey çıkarsa çıksın bizim için ücretsiz olacaktır. Bu Youtube’u güzel bir şekilde kendi yararımıza kullanalım.

Konuyla ilgili sorularınızı yorum kısmından yazarak veya sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek bana iletebillirsiniz.

Facebook Yorum