Ana sayfa » YouTube Bilgi » Youtube Abone Arttırma Yolları (Hızlı Abone Arttırma)
YouTube YouTube Bilgi Youtube Kanal Rehberi

Youtube Abone Arttırma Yolları (Hızlı Abone Arttırma)

Youtube videoları çeken herkesin istediği şey daha fazla abone ve daha fazla hayrandır. Kimileri bunu çok kısa sürede başarır, kimileri için ise uzun zaman alır. Peki youtube abonelerini arttırmanın yolu nedir? Abonelerinizi hızlıca nasıl arttırırsınız? Bu soruların cevabı kanal kategorisiyle çok bağlantılı şeyler fakat biz kategorilere ayırarak abonelerinizi nasıl arttıracağınızı anlatacağız.

Youtube Abone Arttırma Yolları

Genel

Öncelikle işin genel kısmını anlatalım. Bu kısım youtube abonelerini arttırmak isteyen herkesin yapması gereken kısım. Yani herhangi bir kategori ayrımı olmadan herkes bunları yapmalı.

 • İlk olarak kanal tasarımınızı elinizden geldiği kadar profesyonel hale getirmelisiniz. Bakın şu ayrıntıyı unutmayın profesyonel demek resmi gözüken demek değildir. Göze hoş gözükmesi lazım. İster hoş ayıcıklardan oluşsun ister resmi birşeyler olsun ikisininde profesyoneli farklıdır. Siz anladınız onu 😀
 • İzleyicilerinize elinizden geldiği kadar iyi içerik sunmaya çalışın. Montaj kalitenizi arttırın, zamanla görüntü kalitenizi arttırın. Yani gelen kişi sizi kaliteli görsün.
 • Video yükleme sıklığınızı elinizden geldiği kadar arttırın. Belkide en önemli etken budur. Hergün video yükleyen biriyle haftada bir video yükleyen biri youtube’un gözünde aynı değerde olmuyor. Bu nedenle hergün video yükleyen kişinin videoları daha fazla kişiye gösteriliyor. Buda abone sayınızda güzel bir artış sağlıyor.
 • Sosyal medya hesaplarını etkili bir biçimde kullanın. Bu cümleyi duymaktan bıktınız dimi? Herkes böyle söyler. Peki nasıl kullanacağız? Bahsettiğim kullanma şekli şu. Orayı resmi bir alana çevirmeyin mesela hergün instagramdan story atın arkadaşlarınıza soru sorun veya bir hikaye anlatın. Böylece aranızdaki bağlar kuvvetlenir.

Şimdi ise ayrı ayrı kategorilere girerek youtube abonelerinizi arttırma yollarına bakalım.

Oyun Kanalı Abone Arttırma

Oyun kanallı bugün neredeyse herkesin sahip olmak istediği bir kanal türü. Çünkü hem çok fazla eğlenceli hemde içerik sıkıntısı birçok kategoriye göre daha az. Ama bunun sonucu olarakda her taraf oyun kanalıyla dolu. Peki bu kadar oyun kanalının içinden nasıl sıyrılıp abonelerimizi arttıracaz?

 • Öncelikle bir oyun kanalıysanız hergün mutlaka video yüklemeniz gerekiyor, hatta elinizden geliyorsa iki videoda yükleye bilirsiniz çünkü rekabet çok fazla.
 • Hangi oyunların çok izlendiğini takip etmeniz ve popüler oyunları yakalamanız gerekiyor. O ara popüler oyunlar arasında ne varsa sizde o oyunu o sırada hakkını vererek oynamanız ve düzenli içerik üretmeniz gerekiyor. Bu sayede o oyunun sıkı izleyicileri size abone olacaktır.
 • Diğer kanalları takip etmeniz gerekli. Bunun sebebi oyun kanalları SEO dan fazla izleyici çekmezler. İzleyici kitlesi genel olarak önerilen videolardan gelir. Bu nedenle rakiplerini takip etmeli popüler içerikleri çok zaman kaybetmeden %60 uyumluluk kuralıyla yüklemeli ve önerilenlerden izleyici çekmelidir.
 • Dediğimiz gibi popüler oyunları oynayın ama çok fazla oyun arasında atlamayın mesela bir dönem 2 veya 3 oyununuz olsun popülerlik tamamen kaybolana kadar bu oyunlardan düzenli içerik oluşturun. Emin olun hem youtubedaki görünülürlüğünüz artacak hemde aboneleriniz hızlı bir şekilde artacak.

Eğlence Kanalı Abone Arttırma

Eğlence kanalına örnek olarak Orkun Işıtmak veya buna benzer birçok kanalı örnek verebiliriz. Bu kanallarda SEO dan izleyici çekmek çok zordur bu nedenle ya trafikten besleneceksiniz yada önerilen videolardan izleyici toplayacaksınız.

 • Öncelikle yapmanız gereken popüler konuları sürekli olarak takip etmek etmek, trendleri takip etmek. O dönem ne trend ise onları yapmak zorundasınız.
 • Başlık, açıklama ve etiket benzerliği sayesinde aynı videoları çeken diğer kişilerin videolarının önerilenler kısmında çıkıp daha fazla izleyici çekebilir böylece abonelerinizi de arttırabilirsiniz.
 • Ayrıca kanal abonenize yakın aboneye sahip kişileri takip edip videolarınızı ona göre ayarlarsanız önerilen videolarda çıkma şansınızda okadar artacaktır.
 • Trafikten beslenme olayı ise mesela o dönem popüler bir şarkı var ve siz hemen bunun parodisini yaparsanız ve şarkının ismini de kullanırsanız aramalarda o şarkıyla beraber çıkabilir veya o şarkının önerilenlerinde çıkabilirsiniz. Bu sayede var olan bir trafikten beslenmiş olursunuz. Orkun Işıtmak PPAP şarkı parodisi buna örnek verilebilir.

Yemek Kanalı ve Nasıl Yapılır Kanalı Abone Arttırma

Yemek ve nasıl yapılır kanalları ise tamamen SEO üzerinden beslenen kanallardır. Bu kanallarda gelişmek istiyorsanız mutlaka sık video üretmeli ve SEO ayarlarınızı iyi yapmalısınız. Videolarınızı sonunda ”nasıl yapılır” sözcüğünü geçirmelisiniz.

 • Adwords keyword planner veya anahtar kelime araçlarından konunuzla ilgili en çok aranan kelimeleri bulup o konuda video hazırlayıp SEO ayarlarını iyi tutmalısınız.
 • Bu tip kanalların abonesi bir anda artmaz. Eğlence kanallarında attığınız video belki bir hafta çok yüksek izlenme alır fakat daha sonra durur. Yemek kanalları ve Nasıl Yapılır kanallarında durum böyle değildir, videonuz sürekli ama sürekli az az izlenme alacaktır. Çünkü insanlar hiç bir zaman mercimek çorbası yapmaktan vazgeçmeyecek ve ihtiyaçları olduğunda mutlaka aratacaklardır.

Size belirli kategorilerde kanallarınızın abonelerini arttırmak için neler yapmanız gerektiğinden bahsettik. Genel kısımda bahsettiğimiz şeyleri mutlaka tüm kanal sahipleri yapmalı. Diğer kısımlar ise sizin kanal kategorinize kalmış. Siz aktif oldukça içerik ürettikçe emeğiniz boşa gitmeyecektir. Yavaş veya hızlı aboneniz zamanla artacaktır. Asıl önemli olan konu sizin sıkılmadan bıkmadan bu işi devam ettirmenizdir. Anlattığımız şeylerde trafikten beslenme, önerilenlerde çıkma gibi konuları ilerleyen zamanlarda ayrı bir konu olarak ele alıp anlatacağız bu nedenle takipte kalmaya devam edin. Tüm sorularınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Facebook Yorum