Ana sayfa » YouTube Bilgi » Youtube Videoları İçin Telifsiz Güzel Müzik Bulma Rehberi
YouTube Bilgi

Youtube Videoları İçin Telifsiz Güzel Müzik Bulma Rehberi

Youtube videoları için müzik bulmak, daha doğrusu güzel müzik bulmak çoğu zaman zor olabiliyor. Neredeyse çoğu güzel müzik telif hakkına sahip ve kulandığınız anda telif hakkı bildirimi alıyorsunuz. Youtube kütüphanesindeki müzikleri kullansanız çoğunlukla vasat ve sıkıcı müzikler… Yani iş iyice karmaşık hale geliyor. Bu yazımızda buna çözüm bulabilmek adına bildiğimiz en iyi telif haksız platformları bu yazıda derledik. Hem ücretli hemde ücretsiz versiyonları ayrı ayrı inceleyeceğiz.

Youtube Videoları İçin Ücretsiz Telifsiz Müzik Bulma

Youtube videolarınızda kullanabileceğiniz hem güzel hemde ücretsiz müzikleri bulabileceğiniz 2 platform vereceğiz. Eğer siz daha fazlasınıda merak ederseniz bu platformların yanındaki öberilen kanallardan diğer kanallarada göz atabilirler. İlk örneğini vereceğimiz kanalı birçok yerde duymuşsunuzdur. ”NoCopyrightSounds.” bu sayfa gerçekten en sevdiğim sayfalar arasında. Bunun sebebi gerçeten birçok türden çok çeşitli müzikler var. Neredeyse hepsini ücretsiz bir şekilde sadece lik vererek kullanabiliyorsunuz. Şimdi burdan bir müziği nasıl alıp kullanabileceğinize bakalım.

NoCopyrightSounds

Öncelikle NoCopyrightSounds kanalına girdiğimizde karşımıza çıkan görüntü yukarıda gördüğünüz resimdeki gibi. Burdan istediğiniz müziğe girin ve dinleyin. Tek tek dinleyerek kulağınıza en hoş gelen veya yapacağınız videoya en uygun olacak müziği bulun. İsterseniz oynatma listeleri kısmından müzik türü seçerekte arayabilirsiniz.

Sevdiğimiz müziği bulduktan sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi açıklamalar kısmına geliyoruz ve o lısımda bulunan müziği indirme linkine tıklıyoruz. Adımları takip ederek müziğimizi indiriyoruz. Şimdi sıra müziği kullanmada. Kullanırken link vermek gerekiyor.

Müziğin açıklama kısmında en alta indiğimizde ”Want to use this track? Please copy & paste this into your description” yani Bu müziği kullanmakmı istiyorsun? Lütfen bunu kopyala ve açıklama kısmını yapıştır yazıyor. Bu yazının altındaki 4 satırlık yazıyı ve linkleri tümden kopyalayıp müziği kullandığımız videoyu youtube a yükledikten sonra açıklama kısmına yapıştırmamız gerekiyor. Bu açıklamayı yapıştırdıktan sonra müziği telif hakkı olmadan dilediğiniz gibi kullanıyorsunuz. Eminim sizde çok güzel müzikler bulabilirsiniz.

SwagyTracks

SwagyTracks şahsen benim en sevdiğim müzik platformu. Herkesin tarzına uygun değildir belki ama ben buradaki müzik tarzlarını çok sevdiğim için bu kanalıda koyma gereği duydum.

SwagyTracks kanalına girdiğinizde anasayfa yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi. Yine aynı şekilde şarkıları deneyerek istediğiniz şarkıyı alabilirsiniz. Ama bu kanalda bazen çok eski olan müziklerde sıkıntı çıkabiliyor. Bu nedenle yeni yarkıları tercih edip şarkının açıklama kısmından veya herhangi bir mp3 dönüştürücü kullanarak indirip videolarınızda kullanın. Açıklama kısmında belirtilmediği sürece sadece şarkının linkini alıp ismiyle beraber videonuzun açıklama kısmına eklerseniz yeterli olacaktır.

İNCOMPETECH

İncompeteh.com ‘u kullanan birçok youtuber olduğunu daha öncede duymuştum. Herçekten Royalty Free müzik arşivi bakımından çok geniş bir sitedir. Diğer verdiğim iki örnekteki parçalar gibi sözlü parçalar bulmanız biraz zor ama yinede güzel ve ritmik müzikler bulabilirsiniz.

 

Yukarıdaki fotoğraflarda gördüğünüz gibi siteye girdikten sonra Royalty Free Music kısmına tıklıyoruz. Daha sonra gelen sayfada istersek koleksiyonlardan istersek tüm listeyi görerek veya farklı yollardan sevdiğiniz müziği bularak indirirebilirsiniz. İndirdiğiniz yerin hemen altında videonuzun altına yapıştırmanız gereken yazıyı size verecektir. O yazıyı alarak müziği kullandığınız videonun açıklama kısmına yapıştırarak telif hakkı olmadan kullanabiliriz.

Youtube Videoları İçin Ücretli Telifsiz Müzik Bulma

Ücretli müzik youtube a yeni başlayanlar için veya youtubedan iyi derecede para kazanmayanlar için pek önerebileceğim birşey değil fakat illaki ben mükemmel müzikler mükkemmel ses efektleri kullanmak istiyorum diyorsanız bende size parayla kullanabileceğiniz en iyi müzik sitesini vereceğim. Sitemizin ismi EpidemicSound.

EpidemicSound

EpidemicSound ünlü youtuberların kullandığı o mükemmel müzikleri sağladıkları yer diyebilirim. Aylık olarak ödeme alarak çalışan bir sistem. İçerisinde yüzlerce sanatçıdan binlerce müzik ve ses efekti bulunuyor. Siteye girip üye olduktan sonra ödemenizi yapıp istediğiniz şekilde kullanabilirisiniz.

Youtube için müzik bulmak zor gibi gözüksede aslında kolay bir iş. Mesele sadece videonun neresinde hangi tür müziğin hoş duracağını bilmek ve müzikleri sağlayacağınız platformları belirlemek. Sizde yazımızda belirttiğimiz kaynakları kullanarak videolarınızda güzel müzikler kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz herhangi bir sorunuz olursa sosyal medya hesaplarımız üzerinden veya yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca çok yakında youtube kanalımız açılacak. Eğitimlerimize hem videolu hemde yazılı olarak devam edeceğiz. Eğitimlerimizi kaçırmamak için bizi takipte kalmaya devam edin 🙂

Facebook Yorum