Ana sayfa » YouTube Bilgi » YouTube’da En Çok İzlenen Kategoriler
YouTube YouTube Bilgi

YouTube’da En Çok İzlenen Kategoriler

YouTube’da en çok izlenen kategoriler nedir ? YouTube’da en çok hangi konular izleniyor ? Bu ve benzeri sorular herhalde youtuber olmak isteyen ya da olan herkesin aklındadır. Bende sizler için hangi konular olduğunu araştırdım.

YouTube’un ana sayfasına baktığımızda çoğunlukla gördüğümüz videoların kategorileri bize ipucu veriyor aslında çünkü burada gördüğümüz kategoriler youtube’da en çok izlenen kategorilerdir.Bu videoların kategorilerinden yola çıkarsanız kazançlı olacaksınızdır.Şimdi gelelim kategori başlıklarına.

EĞLENCE VİDEOLARI:

Eğlence videoları çok hızlı tüketilen videolar arasında. Çok hızlı bir şekilde izlenme alır fakat bir hafta içinde kendini tüketir. Kendinizi sürekli güncel tutmanız ve kalitenizi sürekli arttırmanız en önemli şeylerden biridir. İnsanları iyi tanımalı nelerden eğleneceklerini iyi bilmeniz gerekiyor. Ör: Orkun Işıtmak

OYUN VİDEOLARI:

Çok geniş bir kitlesi olan bir video türüdür ve içerik üretmek çok kolaydır. Neredeyse hergün içerik üretebilirsiniz fakat zor yanlarıda vardır. Çok fazla rakibiniz var ve onların arasından yükselecek bir farkı bulmanız gerekiyor. Ayrıca hergün video çekseniz bile kaliteyi asla düşürmemeniz ve izleyicilerinizi sıkmamanız gerekiyor.

MÜZİK MİX VİDEOLARI:

Sevilen parçaları türüne dönemine vb. özelliklerine göre müzik düzenleme programları yardımıyla gruplandırın mixleyin, bu youtube’da en çok izlenen kategoriler arasında ilk sırada yer alıyor. Yeni bir müzik,video ortaya çıkacağı için videonuz orijinal olacak ve geniş kitlelere hitap edecektir.Ör: 90’lar pop mix

DİZİ VİDEOLARI:

Türk toplumu yabancı yerli farketmeksizin dizilere düşkündür ve siz de bunu göz ardı etmemelisiniz.Dizi videoları koymanız size büyük kazanç sağlar fakat günümüz popüler dizileri telif ihtarında bulunabilir o yüzden geçmişte fenomen haline gelmiş dizileri tercih edin.Ör:Ezel,Yılan Hikayesi

YABANCI KOMİK VİDEOLAR:

Tüm dünyaya hitap edecek geniş kitleleri güldürebilecek videolar bulun

KONSER VİDEOLARI:

Herkes konsere gidemeye biliyor geniş hayran kitlelerine sahip sanatçıların konser takvimlerini takip ederek konser videolarını youtube’a ilk atanlardan olun.

FUTBOL VİDEOLARI:

Dizilerden sonra ülkemizde geniş bi hayran kitlesine sahip spor dalından bahsediyoruz. Kaçıranlar,özeti,tekrarı,ofsayt tartışmaları 🙂 ve aklıma gelmeyen daha bir çok sebep için kanalınıza uğrayacaklardır.

KARAOKE VİDEOLARI:

Youtube’da en çok izlenen kategoriler arasında asla eskimeyen tıklanma sayısında sürekli artış olan bir kategoridir. Cafeler de restoranlarda ve hatta home partylerde karaokeler artık vazgeçilmez.Verileri güncel ve anlık almak için de bu kitlenin uğrak yeri youtube. Bir video bu nedenle milyonlarca defa izleniyor.

Facebook Yorum